Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: robertmuszka » czw 27 lip, 2017

Kurcze, podziwiam , ze potrafisz to przyznać, misiek to jest to.

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: Visitor1230 » czw 27 lip, 2017

Pogadamy za trzy lata :p Ja tam jestem staly w postanowieniach. Palowac sprzetu w zyciu nie bede.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: robertmuszka » czw 27 lip, 2017

za trzy lata pamietaj co napisałeś dziś

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: oolsztyniak » pt 28 lip, 2017

Kumpel kupił dwa czy trzy lata temu 500 właśnie z zamiarem delikatnej jazdy i w sumie po to, żeby sprawdzić czy jeździć będzie. Niestety trafił na naszą paczkę a ona na prawdę mocno wciąga i konsoliduje ludzi ze sobą :) sprzedał i kupił 800. Chodzi o CF Moto. Tu plus jest taki, że moim zdaniem nawet przy zakupie nowego sprzętu w rok stracisz max 2k więc jest to do przejścia. Kupując Linhai sądzę, że stracisz więcej, o wiele więcej.
Jak trafisz do jakiejś ekipy gdzie będą śmigały mocniejsze sprzęty zaraz będziesz szukał czegoś mocniejszego. Zaufaj mi, że łatwiej będzie sprzedać CF 500 niż linhai.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: DKfan » pt 28 lip, 2017

Visitor1230 pisze:... twoje przemyslenia DKfan nie maja odniesienia. .... Nie interesuja mnie jakies bez urazy ale pierdziawki.
Moje przemyślenia (bynajmniej nie oryginalne bo chyba każdy użytkownik tego forum mam podobne) mają odniesienie do 99% przypadków rozpoczynania przygody z quadami.

NIe proponowałem ci zakupu pierdziawki tylko CF Moto 500 za 15k.zł która pod względem dostepu częsci, know how napraw i utraty wartości deklasuje Linhaia. Nie wiem jak zdolności terenowe Linhaia bo nigdy takiego w terenie nie widziałem ale CF500 są na bardzo dobrym poziomie więc zakłądam że nie ustępuje Linhaiowi lub jest lepsza, chociażby dzieki większemu pzreświtowi.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: mesel » pt 28 lip, 2017

oolsztyniak pisze:Jak trafisz do jakiejś ekipy gdzie będą śmigały mocniejsze sprzęty zaraz będziesz szukał czegoś mocniejszego.
Wypisz, wymaluj jak u mnie :). Moje MXU500 od miesiąca albo i dłużej stoi w garażu, nieużywane.

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: Visitor1230 » pt 28 lip, 2017

Panowie. Ja tam nie neguje waszych zmian podejscia ani doswiadczen. Bede sie powtarzal ale jezeli sprzet okaze sie w miare nieawaryjny za Chiny ludowe nie mam zamiaru zmieniac. A co do straty to jest podobnie jak w finansach. Strata nie istnieje dopuki jej nie zrealizujesz ( sprzedaz). A co do serwisowania takiegoi CF to wyobrazcie sobie ze musialbym ja ciagac 80 km do Trojmiasta. Co wcale mi sie nie usmiacha.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: oolsztyniak » pn 31 lip, 2017

Oj tam z tym serwisem , i tak papraki pewnie by go robiły.
Wiele rzeczy zrobisz sam.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: Robsson » pn 31 lip, 2017

My sobie takie pitu pitu uprawiamy bo to są nasze jakieś tam doświadczenia, wnioski z tych doświadczeń.
Ale każdy ma swoje potrzeby i może Twoja maszyna faktycznie wystarczy Ci na długo i da zadowolenie. Nie można od razu zakładać że mamy rację. Bo to głównie zależy od tego jak i z kim będziesz jeździł.
Jeśli wpadniesz w to, to z pewnością zacznie z czasem Cię uwierać. Bo gdyby był idealny to wszyscy byśmy tym jeździli. CF500 zwojowała rynek dość udaną konstrukcją (kopia w większym lub mniejszym % G660) no i najważniejsze - ceną plus duża siecią serwisową, którą trudno nazwać profesjonalną bo sporo z tych zakładów to warsztaty/manufaktury mające umowę z importerem na robienie "serwisu", a to jest spory magnes i argument "ZA". Ale sprzęt mimo pewnych zalet daleki jest do ideału. Ale popularny i w razie problemu wszystko łącznie z bogatą wiedzą jest na wyciągnięcie ręki. Choć graty wcale nie są tanie jakby się sugerować ceną zakupu urządzenia.
Ale ich szeroka dostępność jest zdecydowanym plusem.
Masz blisko serwis , sprzęt Ci pasuje - pozostaje życzyć tylko udanej zabawy i bezawaryjnej jazdy.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Linhai 550L 4x4 refleksje przed zakupem.

Post autor: DKfan » pn 31 lip, 2017

W sumie masz rację, w końcu autor nie pytał nas co kupić tylko czy brać wspomaganie czy nie.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”