Linhai 500 test

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
splo
Posty: 9
Rejestracja: czw 24 sie, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4
Imię: Kamil

Linhai 500 test

Post autor: splo » pn 28 sie, 2017

Witam, już jest !
Pierwszy Quadowy Vlog :)
Zapraszam wszystkich do obejrzenia
https://www.youtube.com/watch?v=9GLDuf5lvbA

Zostawcie komentarz, like, subskrypcję czy cokolwiek tak bym wiedział że mnie oglądałeś :)

Daj znać co o tym sądzisz.
Pozdrawiam!
#quadvlog #motovlog #linhai #linhai500 #atv #offroad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Linhai 500 test

Post autor: Robsson » pn 28 sie, 2017

Cześć.
Podobno konstruktywna krytyka jest lepsza niż "lukrowanie"...
Generalnie pomyśl od nowa (jeśli w ogóle się zastanawiałeś nad tym ) nad jakimś scenariuszem odcinka/wyjazdu.
Rozumiem, że to pierwszy materiał ale na tym daleko nie zajedziesz - w sensie vloga bo wg mnie na 22 minuty materiału test to "mega, mega" nudne.
Czego mi brakuje na starcie - kompletny brak podstawowych informacji na temat maszyny - danych technicznych -podaj to co w tabelkach, parametrów, brak statycznych zdjęć, ujęć ze zbliżeniami jak wygląda w niej to i owo z bliska - ta chwila jak się zatrzymałeś i te trzęsące się ujęcia - to zupełnie nie to.
Trzeba było pokazać opony z ujęciem firmy/modelu, rozmiaru, zbliżenia przełączników, licznika, - na nim pokazać wyświetlane funkcje, jakość wykonania elementów wizualną i takie tam - to co na początku można oceniać.
Nie wiem...zawieszenie - sposoby regulacji, spróbuje sobie je poregulować od najbardziej miękkiego do najtwardszego i powiedz jaką to robi różnicę dla Ciebie na asfalcie i na szutrze, na zakrętach, jakie ma skuteczne w nocy oświetlenie np....
Zrób spokojne kółko i podaj jaki ma promień skrętu.... jakie są wg ciebie hamulce...czy staje w miejscu na czarnym z 70 km/h czy jest słabo, gumowato, czy znosi go wtedy....czy biegi wchodzą lekko....myślę ze parę spostrzeżeń można mieć już po tych 400-500 km które tu masz zrobione.
Teraz po dotarciu spokojnie możesz zrobić testy "dynamiczne" tzn zrób ujęcie z przyśpieszeniem od zera do np 80 i podaj czas. Zrób ujęcie z prędkością maksymalną. To ludzi z pewnością ciekawy.
Podaj koszty przeglądów.
I byłoby ciekawiej.
Jak się zatrzymałeś faktycznie po lusterkach widać że silnik przenosi drgania na ramę. To też jest coś co warto pokazać na bliższym i spokojnym ujęciu.
Bo zakładam, że będziesz mówił zarówno o tym co jest OK jak i o tym co nie jest OK.
A jak mocno drga to zwróć uwagę na przeglądzie - może jest gdzieś problem na mocowaniu silnika , a może TTTM (ten typ tak ma) i nic się nie zrobi już z tym.
Pomyśl nad tekstem. Żeby nie powtarzać zbyt często zwrotów itp. Żeby było ciekawie to słuchać.
Nie ukrywasz, że nie masz doświadczenia. Ok - to nie dramat. Ale dlatego, że go nie masz powinieneś przed publikacją dać to komuś kto ogarnia temat do obejrzenia.
I samemu trochę teoretycznej wiedzy liznąć.
Bo mówienie że Sunfy to hardkorowe, do błota opony to tylko pokazywanie widzowi że mało jest wiedzy w tym co mówisz na razie.
Te opony są bardziej właśnie do takiej turystyki jak to co uprawiać chcesz niż do błota - w nim polegną.
A co do drgań o których mówisz w czasie jazdy - sprawdź ciśnienie w oponach (może za wysokie masz) i wyważenie kół bo to nie bieżnik w stylu zilli lub innej jodły żeby na kierownicy się odbijało. Tu nie powinno tak tego czuć.
Generalnie mniej gadania "o niczym" , więcej o maszynie jak dla mnie by się przydało. Kup sobie uchwyty i mocuj kamerkę w innych miejscach quada dla wzbogacenia ujęć.
Wiem, ze z czasem wiedza przyjdzie i opisy będą ciekawsze ale na razie postaraj się te braki uzupełnić ciekawym "czymś" co sprawi, że da się te 20 minut wysiedzieć.
Na końcu podjechałeś zatankować i...mogłeś dokończyć podając ile Ci spalił na dystansie. Byłoby wreszcie coś konkretnego.
Może coś ciekawego przeoczyłem bo od połowy już skracałem po pół minuty/minutę.
Materiałów jak mówisz z tym quadem mało jest.
Pomysł dobry ale popracuj nad jego formą/treścią/wykonaniem bo inaczej jak dalej będzie podobnie to widownia będzie słaba.
Czymś musisz zaciekawić, najlepiej informacjami o sprzęcie wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami jak i ciekawymi wyjazdami. Czymś trzeba ludzi przyciągnąć.
Testów na zasadzie "filmów drogi" w necie jest w pip i większość podobna sobie - nudna jak flaki z olejem - a tego z pewnością jak sam mówisz nie szukałeś zbierając informacje przed zakupem.
Tak to widzę.
Powodzenia
V2.....sound of madness :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”