Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: Adam Wieczorek » ndz 07 paź, 2012

Maszyna już jeździ, od naprawy zrobione jest 500km i jak na razie OK, pojawił się tylko jeden problem, quad potrafi sam zgasnąć, głównie jak się stoi w terenie i chcemy ruszyć. Zawory wyregulowane i świeca zmieniona więc nie w tym problem. Zastanawiam sie nad zmianą cewki z fajką, może to coś pomoże.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: wacoQ » ndz 07 paź, 2012

Ciekawa sprawa, mam nadzieje ze u mnie takie problemy się nie pojawią

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: Adam Wieczorek » pn 08 paź, 2012

I znowu i jak zwykle firma Motor-Land mnie rozbraja, chciałem kupić górne sworznie wahacza i oczywiście BRAK, nie wspomnę o końcówce drążka na którą czekam 4 miesiące i do tej pory nie ma. Ta firma jest tragiczna, żeby przynajmniej słabszą jakość swoich maszyn nadrabiali dobrą dostępnością części i podejściem do klienta, a oni jeszcze bardziej pogrążają tą firmę.
wacoQ jeśli będziesz używał quada nie zgodnie z jego przeznaczeniem to ci posłuży, ale jeśli ruszysz nim w prawdziwy teren to niestety 5 dni napraw, 2 dni jeżdżenia, tak wygląda to u mnie.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: wacoQ » pn 08 paź, 2012

Wiesz co trochę jeżdżę w teren nie pływam jak ty ale jak na razie nie mogę narzekać maszyna daję rade może faktycznie trafiłeś jakiś felerny egzemplarz. A to że motorlad jest tragiczny to prawda w 100% nie wiem na jakiej zasadzie działa ta firma i po co :evil: masz racje nasze maszyny wymagają trochę modernizacji żeby były przeprawowe ale generalnie ja jestem zadowolony.

A co do zawieszenia chyba jesteś specjalistą od podrabiania oryginału :D

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: Adam Wieczorek » pt 12 paź, 2012

Ale nie nie mówię że jestem nie zadowolony z posiadania quada, tylko w...a mnie nieprofesjonalizm importera i dziwię się jeszcze ze taka firma istnieje na rynku, ale to Polska więc wszystko jest możliwie :) a co do samej maszyny to trochę denerwujące jest to że za 30tys taka maszyna posiada aż tyle niedociągnięć. Wszystko da się ulepszyć i dostosować ale za tą cenę jest tego trochę za wiele, choć mi już została jedynie elektryka. Co do zawieszenia to muszę się wybrać do motoryzacyjnego i sworznie wahacza może się dobierze od jakiegoś auta (często pasują). Mam też kolejny element do wymiany, a mianowicie wariator, a głównie jego bieżnie. Zastanawiałem się ostatnio dlaczego quadzik trochę osłabł i raz jedzie 88 a raz 95km/h winny temu jest dół jaki został wycięty przez pasek na bieżni kół i teraz raz przeskoczy wyżej a przeważnie sie zatrzymuje. Ale tym się nie przejmuje wariator oryginalny do Kymco jest tani więc kupie nowy.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: wacoQ » pt 12 paź, 2012

O widzisz no to u nas jest różnica tego typu że ja za maszynę dałem o wiele mniej niż ty. Kupiłem ją jako model wystawowy i dla tego mnie do siebie przekonała bo była 98% jak nowa i 200km tylko prześmigane dobrze ją obejrzałem i po za zarysowaniami na pokrywie paska reszta była o.k. A co do zawieszenia to na pewno będę ciebie prosił o wsparcie bo masz spore doświadczenie a ja mogę odwdzięczyć się innymi modyfikacjami opisywanymi na bieżąco w moim temacie. Wiec jak byś miał możliwość cyknij fotkę tych dorabianych przez ciebie tulejek i może jakiś krótki opis na PW chodzi jak to obtoczyć prawidłowo.

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

PEPSI
Posty: 25
Rejestracja: wt 23 lip, 2013
Quad:: błyskawica a nie quad

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: PEPSI » czw 25 lip, 2013

Przeczytałem cały temat i jestem w szoku, głównie usterkowościa MXU 500 i podejściem importera. Napisz jakie miałeś jeszcze problemy zanim sprzedałeś gada, może kilku potencjalnych klientów nie kupi Kymco a Motor Land padnie ( tak jak ich towar)

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: wacoQ » czw 25 lip, 2013

Głupoty pleciesz... nie chodzi o upadek importera. Jeśli w Polsce byłaby tendencja wzrostowa na quady, firmy by się rozwijały i poszerzały asortyment oraz jakość świadczonych usług czy sprzętu. Popatrz na yamahe czy honde widziałeś ostatnio jakąś nowość w quadowym menu?

Z quadami jest zawsze problem wiec poważne firmy nie inwestują w nowości a skośnoocy gonią "czołówkę" gorszymi konstrukcjami ...

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

PEPSI
Posty: 25
Rejestracja: wt 23 lip, 2013
Quad:: błyskawica a nie quad

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: PEPSI » czw 25 lip, 2013

wacoQ pisze: Jeśli w Polsce byłaby tendencja wzrostowa na quady, firmy by się rozwijały i poszerzały asortyment oraz jakość świadczonych usług czy sprzętu.
Niech obniżą ceny i poprawią obsługe klienta wtedy będą mieli wzrost. Sprzedają chińszczyznę a licza jak za Japońca. Najlepszy przykład to MXU 700 za 34900. Śmiech na sali, Polaris 800 kosztuje 36tyś a Kingquad 35500. Ceny są z dzisiaj, szukam quada i obdzwoniłem kilka firm.

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Kymco MXU 500i IRS po 1000km

Post autor: Adam Wieczorek » pt 26 lip, 2013

Co do importera to niestety tak szybko nie upadnie bo ma dużą sprzedaż skuterów.
wacoQ co do opinii o japońskich firmach to jak bym słyszał gadkę pewnego znanego tobie pana od quadów ;)
Co do samej jakości Kymco to nie oszukujmy się, że nie jest ani odrobinę lepsza od np: CF-Moto, które kosztuje 10-15 tys mniej, a mamy to samo.
PEPSI jeśli prześledziłeś temat to dziwię się że jeszcze pytasz o Kymco bo ja nawet nigdy nie obejrzę się za tym quadem.
Pytałeś się co tam się popsuło i szczerze nie chce mi się opisywać wszystkiego bo artykuł trzeba by napisać. Powiem może co się nie popsuło do przebiegu 3600 jak go sprzedawałem, a były to napędy. Pozostałe elementy elektryka, silnik, zawieszenie, hamulce to porażka, psuje się wszystko i to bardzo szybko, a części są drogie i słabo dostępne.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”