Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologacją

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » śr 24 sty, 2018

REVOLVER pisze: Mylisz się, da się, zobacz na dziesiątki realnych ofert od znanych w Polsce handlarzy. Sprzedają zarejestrowane nowe bez przebiegu quady
Może mają układy w wydziale komunikacji i się to udaje. Spróbuj sam zarejestrować takiego quada. To są "wałki".
Ja mówiłem o zarejestrowaniu zgodnie z prawem.
Dlaczego dealer Canama daje komplet dokumentów?
Przy rejestracji zero problemów.
Robert

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: mesel » śr 24 sty, 2018

To co daje Can Am to nie jest świadectwo homologacji. To jest jakiś wyciąg/zaświadczenie z czegoś. Już nie pamiętam. Ważne, że działa ;).

Yamaha oficjalnie sprzedaje Grizzly z homologacją L7e ale .....pod marką Quaddy. Taki wpis jest na fakturze i w dowodzie rejestracyjnym.
Quaddy to włoska firma, która podobno oficjalnie przygotowuje seryjne Grizlaki pod wymogi europejskiej homologacji. Oświetlenia, szperacz i inne pierdoły. Przy okazji nabija swój nowy numer VIN.

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » śr 24 sty, 2018

mesel pisze:To co daje Can Am to nie jest świadectwo homologacji. To jest jakiś wyciąg/zaświadczenie z czegoś.
Faktycznie nie jest to świadectwo homologacji, a świadectwo zgodności typu pojazdu WE, oświadczenie o objęciu pojazdu zezwoleniem na dopuszczenie do ruchu drogowego oraz oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów.
Wszystkie te dokumenty są wystawiane zgodnie i na podstawie świadectwa homologacji.
Robert

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » śr 24 sty, 2018

mesel pisze: Przy okazji nabija swój nowy numer VIN.

A to ciekawe. Stary VIN usuwają?
Robert

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: mesel » śr 24 sty, 2018

Włosi nie. W PL fabryczny VIN jest zasłaniany ...przyspawaną rurką :D
Jak jest w innych krajach europejskich to niestety nie wiem.

REVOLVER
Posty: 11
Rejestracja: pt 31 maja, 2013

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: REVOLVER » śr 24 sty, 2018

Robson102 pisze:
REVOLVER pisze: Mylisz się, da się, zobacz na dziesiątki realnych ofert od znanych w Polsce handlarzy. Sprzedają zarejestrowane nowe bez przebiegu quady
Może mają układy w wydziale komunikacji i się to udaje. Spróbuj sam zarejestrować takiego quada. To są "wałki".
Ja mówiłem o zarejestrowaniu zgodnie z prawem.
Dlaczego dealer Canama daje komplet dokumentów?
Przy rejestracji zero problemów.
Nie sądzę by to odbywało się na warunkach szemranych układów z WK gdyż to są realne oferty firm z krwi i kości działających oficjalnie na rynku motoryzacyjnym od ładnych paru lat, firm znanych na pewno większości środowiska quadowego. Nie sądzę by właściciele owych firm ryzykowali tak wystawiając faktury VAT na takie pojazdy, często sprzedając je faktycznie firmom leasingowym, od których my użytkownicy je wypożyczamy. Kupujesz od nich jakby z drugiej ręki pojazd zarejestrowany bez przebiegu. Ty tylko go przerejestrowujesz na siebie. Schody mogą się zacząć w momencie konieczności wykonania kolejnego BT i to mnie interesuje. Z tego co wiem jest tu na forum oficjalny diler Canama, może by wyjaśnił co dostajemy wraz z nowym pojazdem?

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » czw 25 sty, 2018

REVOLVER pisze: Z tego co wiem jest tu na forum oficjalny diler Canama, może by wyjaśnił co dostajemy wraz z nowym pojazdem?
Ja kupiłem od dealera i napisałem wyżej jakie dokumenty potrzebne do rejestracji dostaje się po zakupie.
Do tego dochodzi jeszcze zaświadczenie o zapłacie akcyzy i oczywiście faktura zakupu.
Robert

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » czw 25 sty, 2018

REVOLVER pisze: Schody mogą się zacząć w momencie konieczności wykonania kolejnego BT i to mnie interesuje.
Uważam, że skoro quad został zarejestrowany na podstawie wymaganych dokumentów, a nie po znajomości, to nie powinno być problemów przy badaniu technicznym.
Tak do końca nie wiadomo na jakiej zasadzie niektórzy sprzedawcy rejestrują quady. Po zarejestrowaniu nikt później w to nie wnika.
Robert

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robsson » czw 25 sty, 2018

Tak na chłopski rozum- jak kupujesz quada zarejestrowanego, dostajesz dowód rejestracyjny, który na prawidłowe dane (zgodne ze stanem faktycznym albo porypanymi przepisami - patrz moc w samochodowym innym) co do pojazdu nabywanego, nie jest fałszywy to powinieneś spać spokojnie. Czy masz w rubryce coś czy kreski to w sumie nie powinno obchodzić.
Ktoś kiedyś na podstawie czegoś (homologacji) ten pojazd zarejestrował w jakimś WK. Skoro zarejestrował znaczy wymagane przepisami dokumenty były.
Ty kupując w dobrej wierze tak zwanej zakładasz dostajesz dokumenty i jak sprzęt nie jest kradziony nie powinieneś mieć problemów z przerejestrowaniem.
Natomiast inna kwestia to przegląd. Tu jest wolna amerykanka i najlepiej mieć kogoś kto podbije bo mogą być z tym schody.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Kupno nowego Grizzly bez homologacji vs Canam z homologa

Post autor: Robson102 » czw 25 sty, 2018

Kiedyś ktoś pisał tu na forum, że miał problem w WK z przerejestrowaniem quada. Pani w okienku podważyła kompetencje innego WK i stwierdziła, że nie może go u siebie zarejestrować.
Co urzędnik, to inaczej interpretuje przepisy.
Diagnosta na badaniu technicznym może odmówić badania, jeżeli ma podejrzenie co do poprawności danych w dowodzie rejestracyjnym.
Po prostu ma takie prawo i już.
Robert

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”