Kq 750 2014 gaśnie

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: szymoneski » ndz 18 paź, 2015

Witam
Oglądałem dzisiaj ładnego KQ, odpalił ładnie, niestety po delikatnym dodaniu gazu na luzie zgasł, przy próbie bardzo delikatnego ruszenia też zgasł, przy dynamicznej próbie było ok.

Czy przejmować się tym objawem?

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: DKfan » pn 19 paź, 2015

Diabeł wie, może być wtrysk, pompa paliwa, czujnik temperatury jezeli na zimno. Sporo jest możliwości. Jeżeli cena atrakcyjna to warto zaryzykować jak nie to trzeba się targować
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: szymoneski » wt 20 paź, 2015

Kupiłem!

Teraz sprecyzuję kwestię gaśnięcia:
Gaśnie tylko krótko po włączeniu silnika przy próbie ruszenia, niezależnie od tego czy jest nagrzany czy zimny. Po ok 30 sec jest ok, na trasie, przy zawracaniu jeszcze nie zgasł (przy ok 20 próbach)
Może ten typ tak ma, że potrzebuje chwili po rozruchu?

Druga kwestia, olej w silniku barwa ok prawie przezroczysty, w przednim dyfrze nie sprawdzałem, ale w tylnym jest to siwa maź, mam się czym martwić?

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: robertmuszka » wt 20 paź, 2015

olej ma byc przeżroczysty albo jak długo robi to coraz ciemniejszy, jeśli jest pod kawe z mlekiem, to znaczy, ze jest woda w oleju, zlanie tego co jest, wypłucz najlepiej ropą, potem jakis olej na wypłukanie tego co zostało i dobry olej, warto zrobić przedni dyfer. Problem powstał albo przez brak oringu na sróbkach wlew - spust oleju, albo uszczelniacze na wejsciach wału i półosiek padają. AAAA , nie jezdzij na tym co masz tylko wymień, po tem po wjechaniy do wody jak wróczisz do domu, to sprawdzaj stan oleju.

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: szymoneski » wt 20 paź, 2015

Jutro kupię olej i wymienię, jak wypłukać ropą? Olej do wypłukania obojętnie jaki?

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: robertmuszka » wt 20 paź, 2015

jak wypłukać, zlewasz to , co jest, a najpierw rozgrzej troche maszynę, potem zlewasz, nalewasz ropy i krecisz kołami, zlewasz, jak niebardzo to jeszcze raz i moze zrób inaczej, wlej normalny olej do dyfra i po nastepnym wyjezdzie zlej i znowu wymień.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: robertmuszka » wt 20 paź, 2015

Z tego co znalazłem to masz mokry hamulec w tylnym dyfrze, więc trzeba zadbac o dyfer, bo szkoda hamulca. Dzięki Jacek

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: szymoneski » wt 20 paź, 2015

Dzięki za pomoc, zrobię jak sugerowałeś(+ wymiana oleju w przednim), jutro zamelduje co z tego wyszło.

Resztki ropy, które zostaną w dyfrze w niczym nie przeszkadzają?

Maszyna ma 90 mth, więc jestem dobrej myśli :)
Czego jestem pewien, to tego, że poprzedni właściciel o nią nie dbał, filtr powietrza konkretnie zasyfiony, więc prawdopodobnie oleju w dyfrach nigdy nie wymieniał.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: DKfan » wt 20 paź, 2015

Nie ma za co Robert.
Kolego Szymoneski, zrób tak jak pisał Robert o płukaniu mostu i wlej olej do mostów z mokrym hamulcem używanie każdego innego oleju spowoduje zniszczenie tylnego hamulca i b wysokie koszty (może oprzeć się o 1000zł). Szkoda że nei mieszkasz bliżej bo został mi olej z KQ do dyfra.

Kup olej:
http://szakla4x4.pl/oleje-do-skrzyni-bi ... d-424.html
lub
http://szakla4x4.pl/oleje-i-smary-do-qu ... ewany.html

Jeżeli chodzi o to gaśniecie to może być czujnik temperatury który nie daje informacji o tym że silnik jest zimny i wzbogaca mieszanki. Daj też do wyregulowania zawory, jeżeli quad jest tak nie zadbany na pewno nie mał ustawianych zaworów.

Lub też....brudny filtr. Być może po czyszczeniu problem zniknie.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

szymoneski
Posty: 79
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014

Re: Kq 750 2014 gaśnie

Post autor: szymoneski » wt 20 paź, 2015

DKfan pisze:Nie ma za co Robert.
Jeżeli chodzi o to gaśniecie to może być czujnik temperatury który nie daje informacji o tym że silnik jest zimny i wzbogaca mieszanki. Daj też do wyregulowania zawory, jeżeli quad jest tak nie zadbany na pewno nie mał ustawianych zaworów.

Lub też....brudny filtr. Być może po czyszczeniu problem zniknie.
Chyba nie jest to problem filtra, bo problem pozostaje po testach bez filtra na postoju.. wiem, wiem, nie powinienem :)
Jaki nowy filtr kupić w rozsądnej cenie? Być może to jednak załatwi problem?

Co do temperatury, to objawy są identyczne przy zimnym i ciepłym silniku(np przy włączonym wentylatorze chłodnicy), więc to chyba nie ten czujnik? Przez kilkadziesiąt sekund po rozruchu obroty wydają się za niskie, później sytuacja się poprawia i wydaję się, że powraca dopiero wtedy, kiedy trzeba odpalić sprzęt ponownie.

Ile mniej więcej powinna kosztować regulacja zaworów? Czym grozi brak regulacji w odpowiednim czasie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”