KingQuad 500 AXi 4x4 Power Steering 2009

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » czw 23 paź, 2008

Ital nie kumam;D
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Awatar użytkownika
ITAL
V-ce Admin
Posty: 1603
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Quad:: Honda Rincon 680 :)
Imię: Adam
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: ITAL » pt 24 paź, 2008

Wytłumaczę Ci jutro w Drezdenku :bezradny:
Honda Rincon TRX 680 FA 2008! Red :I love HONDA:

Awatar użytkownika
maciek_k
Posty: 68
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciek_k » pt 24 paź, 2008

Arecki Nieco przecyzyjniej...

4x2 - pojazd dwu osiowy z napędem na jedną oś
4x4 - pojazd dwu osiowy z napędem na obie osie
To rodzaje sposobów napędzania osi...

4H (High) - zakres przełożeń tzw. wysoki - zalecany do szybszej jazdy, wysokie prędkości niski moment obrotowy. W Polarisowym rozwiązaniu jak ufam myśli konstruktora to zapięty napęd 4x4 z użyciem wysokich przełożeń skrzyni biegów.

4L (Low) - zakres przełożeń tzw. niski - zalecany do wolnej jazdy, niższe prędkości olbrzymi moment obrotowy. W Polarisowym rozwiązaniu jak ufam myśli konstruktora to zapięty napęd 4x4 z użyciem niskich przełożeń skrzyni biegów.
To rodzaje zastosowań przełożeń...

Polaris po "amerykańsku" czyli swojemu nazywa te rzeczy... :)
ITAL Arecki z tymi przełożeniami to jest doquadnie odwrotnie :język_oko:
Dokładnie tak jak pisze ITAL. Bieg 4L ma o wiele wyższe przełożenie niż 4H, dzięki czemu, quad ma o wiele większą siłę pociągową (moment obrotowy). H i L opisują tak naprawdę prędkość (High i Low) a nie wysokość przełożenia.

ITAL Im wyższe przełożenie tym wolniejszy obrót i wyższy moment obrotowy.
Innymi słowy jeśli coś spowolnisz 20 razy będzie szybsze od tego spowolnionego o 50 razy choć 50 jest większe od 20 :figielek:

Ale teoria hahaha!
Ale to niestety zalatuje już jakąś herezją :lol:

Awatar użytkownika
ITAL
V-ce Admin
Posty: 1603
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Quad:: Honda Rincon 680 :)
Imię: Adam
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: ITAL » pt 24 paź, 2008

maciek_k

Ale to niestety zalatuje już jakąś herezją
zródło wikipedia:
Herezja jest pojęciem zaczerpniętym z religii chrześcijańskiej i sensu stricto, odnosi się tylko do wydarzeń w obrębie chrześcijaństwa. Podobne do chrześcijańskiej herezji zjawiska zdarzały się w obrębie innych wielkich religii, mając w nich jednak inne znaczenie, inny wymiar i inne skutki. Dlatego można je określać jako herezję tylko umownie, przez analogię. W tym sensie przez herezję rozumie się poglądy jednostek bądź grupy wyznawców danej religii sprzeczne z dogmatami, podstawowymi zasadami, naukami lub ustaleniami autorytetów konstytuującymi tę religię.


Wskaż miejsce w którym ta "teoria" (skądinąd zawiła) mija się z podstawowymi zasadami, naukami lub ustaleniami autorytetów 8)
Honda Rincon TRX 680 FA 2008! Red :I love HONDA:

Awatar użytkownika
maciek_k
Posty: 68
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciek_k » pt 24 paź, 2008

ITAL
maciek_k

Ale to niestety zalatuje już jakąś herezją
zródło wikipedia:
Herezja jest pojęciem zaczerpniętym z religii chrześcijańskiej i sensu stricto, odnosi się tylko do wydarzeń w obrębie chrześcijaństwa. Podobne do chrześcijańskiej herezji zjawiska zdarzały się w obrębie innych wielkich religii, mając w nich jednak inne znaczenie, inny wymiar i inne skutki. Dlatego można je określać jako herezję tylko umownie, przez analogię. W tym sensie przez herezję rozumie się poglądy jednostek bądź grupy wyznawców danej religii sprzeczne z dogmatami, podstawowymi zasadami, naukami lub ustaleniami autorytetów konstytuującymi tę religię.


Wskaż miejsce w którym ta "teoria" (skądinąd zawiła) mija się z podstawowymi zasadami, naukami lub ustaleniami autorytetów 8)

ITALU drogi, był to żart z mojej strony. Dlaczegóż uznałem, że to herezja??
Poniewóż .... przytoczona przez Ciebie teoria jest oczywiście prawdziwa, lecz zdanie, w które ją wkomponowałeś można interpretować na setki sposobów.

Ja osobiście napisałbym tak:

Im wyższe przełożenie tym wolniejszy obrót i wyższy moment obrotowy.
Innymi słowy jeśli ciało A spowolnisz 20 razy będzie ono szybsze niż to samo ciało A spowolnione 50 razy choć 50 jest większe od 20

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: Ruszko » pt 24 paź, 2008

Przy teorii polarisów można się nieźle pokręcić :) ITAL, to do jutra ja lece quady ogarnąć.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”