Ile pali Suzuki KQ 750??

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
pol_92
Posty: 12
Rejestracja: sob 26 lip, 2008
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: pol_92 » śr 24 mar, 2010

Witam

Mam pytanie do posiadaczy Suzuki KQ 750, mianowicie ile on pali i jak się spisuje w terenie ponieważ chcę zakupić taką bryke :)

Awatar użytkownika
Rożny00
Posty: 139
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007
Quad:: Suzuki KingQuad 750AXi
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: Rożny00 » śr 24 mar, 2010

Witam, :) może ja tu wtrące swoje 3 grosze.
Ja na ogół jestem osobą mało wymagającą co do terenu i adrenaliny. Ale mogę ci go serdecznie polecić :) Maszyna dość wygodna, niestety nieco gorzej jest z pokonywaniem zakrętów "na przyczepności" bo wiadomo prawie każdy quad w takim pokonaniu zakrętu się gibnie na bok a jak nie to przechyli.... itd itd itd.
Zadałeś pytanie ile pali... hm.. Ile wlejesz tyle spali ;p A tak na poważnie to jeśli ostro będziesz katować sprzęt i jeździć nieekonomicznie( z resztą prawie nikt tak nie jeździ) to niestety nie uda ci się zrobić 100km na jednym baku. Bynajmniej w moim przypadku tak się dzieje. Generalnie obiło mi się dawniej o uszy że przy jeździe rekreacyjnej nie powinno przekroczyć 14l/100km
Jeśli ma to być maszyna nowa to odrazu polecam ci zakup filtra powietrza TwinAir. Przepuszcza o wiele mniej cząstek szkodliwych dla silnika niż normalny standardowy filtr umieszczony w KQ.
Warto też zabezpieczyć quada w specjalną kratkę zabezpieczającą wyświetlacz ze szperaczem. Przy rolowaniu uszkodzenie tego elementu masz murowane.
Co do dynamiki jazdy.. To w końcu 750cc , gdy potrzebujesz nagłego zastrzyku mocy to to właśnie osiągniesz bez najmniejszych problemów.
Jeśli cię interesuje prędkość maksymalna (chociaż to mało kogo interesuje bo quad przeprawowy nie służy do bicia rekordów prędkości) to udało mi się go rozbujać na standardowych oponach do 116/118 km/h.
Brzmienie silnika w Suzuki jest też specyficzne i łatwo rozpoznawalne w środowisku quadowym. Inaczej brzmi G700 inaczej Honda Rincon 680 i jeszcze inaczej KQ. Napewno takim rykiem silnika się nie powstydzisz np. wśród przyjaciół pokazując im jaki ma zacięty charakter KQ już na jałowym biegu.
Jeśli marzyłaby ci się wyciągarka to warto abyś zakupił bumper.
Ja mam WARN XT30 i niestety takowego bumpera nie posiadam (zaczepiam hak o przedni bagażnik) i niestety przez takie zaczepiania połamałem sobie przedni zderzak (od linki syntetycznej).
Można też pochwalić KQ za łatwość dostępu do chociażby filtra za pomocą spinek, no ale niestety działa to w obydwie strony, jedni chwalą dlatego że łatwo się je demontuje a inni przeklinają dlatego że po pewnym czasie eksploatowania same powypadają. Z tym jest absolutna racja i sam się o tym przekonałem i ciebie to też będzie w przyszłości czekać, ale nie spowoduje to jakiś specjalnych "odrazów" do quada absolutnie. :)
Generalnie jazda jest bardzo przyjemna, szeroka kanapa, możliwość załadowania sporej ilości "bagażu" co dają to duże bagażniki itd. itd.
No i można to też nazwać zaletą to cena. Przy dobrych wiatrach za nówkę nie dasz nawet 30 tys (co prawda mowa tu nie o salonowych quadach tylko od importerów)
No i trzeba mieć sentyment do marki :)
Z resztą wiele też dowiesz się w teście KQ 750 AXi który był testowany przez ekipę Quadzik.pl i myślę że na stronce znajdziesz :) (w gazetce był o nim artykuł)

Ale też niech się inni na ten temat wypowiedzą bo moje kilka zdań to tylko zalążek wątku o kingquadzie.

Pozdrawiam :)
Pokochaj przyrodę tak i ona pokocha Ciebie.
Pokochaj rozwagę tak i ona uchroni Cię od złego.
Pokochaj radość tak i ona Cię nią obdarzy.
Pokochaj wszystko co godne kochania.

Suzuki KingQuad750AXi

ogar KingQuada = 89% :P

pol_92
Posty: 12
Rejestracja: sob 26 lip, 2008
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: pol_92 » czw 25 mar, 2010

Dzięki kolego za odpowiedź.

pol_92
Posty: 12
Rejestracja: sob 26 lip, 2008
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: pol_92 » sob 27 mar, 2010

A wiecie może ile pali KQ 450??

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: Ruszko » ndz 28 mar, 2010

9-12litrów.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

pol_92
Posty: 12
Rejestracja: sob 26 lip, 2008
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: pol_92 » ndz 28 mar, 2010

Dzięki to chyba kupię 450 :)

Awatar użytkownika
marcin82m
Posty: 92
Rejestracja: pn 08 lut, 2010
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: marcin82m » śr 31 mar, 2010

ja Ci juz proponuje kupic 550 grizzly jesli chcesz szalec z nowym... quad o wiele lzejszy a osiagi ma porownywalne z 700. No chyba ze chcesz miec suzuki to wtedy bym bral raczej 700 lub 750.
Rożny00 - cała prawda o kingu co napisałeś nic ujac i praktycznie nic dodać... no moze poza tym ze (nie wiem jak to jest w 750 nowej) w 700 ktora ja mam z 2006 roku kiepskiej jakosci sa plastiki, mocowania - szczegolnie przednich lamp no i wspomniany halogen na kierownicy ktorego chyba kazdy posiadacz suzuki stracil podczas nieudanych prob jazdy na 2 kolach :)
Pytanie o spalanie jest troche nie na miejscu... widac ze chyba nigdy kolega nie mial quada skoro go interesuja takie detale ;> 14 litrow moze Ci sie wydawac szokiem ale jak zaczniesz jezdzic w terenie to bedzie to praktycznie niezauwazalne. dla pocieszenia w Grizzly paliwo schodzi szybciej

Awatar użytkownika
marcin82m
Posty: 92
Rejestracja: pn 08 lut, 2010
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: marcin82m » śr 31 mar, 2010

pol_92 jak bedziesz probowal bic rekordy predkosci quadem przeprawowym z oponami posiadajacymi bierznik traktorowy to moze sie to dla Ciebie troche zle skonczyc. - te quady sluza do jazdy w ciezkim terenie i tam sie sprawdzaja najlepiej. To tak jakbys zapytal sie ile ton piasku zapakujesz do porsche ;>

Awatar użytkownika
Rożny00
Posty: 139
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007
Quad:: Suzuki KingQuad 750AXi
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: Rożny00 » pt 02 kwie, 2010

Mój kuzyn ma właśnie KQ 700 z 2005 roku (kupił go jako nówkę w 2005r) i z nim też miał spore przeboje :D

Podczas mycia myjką quada od błota (nie wiem jak on to zrobił) urwał znaczek "S" z przedniego zderzaka, a jak rok temu jeździliśmy po mojej wsi zwariował mu prędkościomierz :D Jechaliśmy obok siebie, ja miałem w granicach +/- 60km/h a on 80-90km/h :o dojechaliśmy do żwirowni jednego z moich znajomych, powygłupialiśmy się trochę i ogólnie sporo trawersowania było i jak wracaliśmy to co upuścił gazu to jego Suzuki strzelała z tłumika :shock:
Rolek też sporo nim zaliczył ale trzyma się dzielnie :)
Jak to powiada "bo w zieleni siła!" :lol:

Edit.:
Aaaa bym zapomniał.. Jest jeszcze jedna ważna wada w KQ 750.. To AKUMULATOR :( Seryjny jest do niczego.. miałem go niecały rok i wymieniłem na nowy bo tamten mi nawet połowy dnia nie trzymał.
Pokochaj przyrodę tak i ona pokocha Ciebie.
Pokochaj rozwagę tak i ona uchroni Cię od złego.
Pokochaj radość tak i ona Cię nią obdarzy.
Pokochaj wszystko co godne kochania.

Suzuki KingQuad750AXi

ogar KingQuada = 89% :P

Awatar użytkownika
marcin82m
Posty: 92
Rejestracja: pn 08 lut, 2010
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ile pali Suzuki KQ 750??

Post autor: marcin82m » pt 02 kwie, 2010

Niedobrze jak quad strzela... powinien znalezc przyczyne i ja usunąc
Co do akumulatora... ja swój wskrzesiłem prostownikiem i działa jak nowy ;]

Jesli chodzi o moje problemy to co jakis czas samoistnie zapala mi sie kontrolka od wysokiej temperatury (nie jest to wina brudnej chłodnicy)... mozliwe ze to termostat
Drugi problem to zamarza mi pompa paliwa w zime jak postoi na mrozie... nie wiem czy moze sie gdzies w niej zbierac woda bo dzieje sie to za kazdym razem jak jest mroz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”