grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Yamaha
ppawełq
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 paź, 2015
Quad:: yamaha grizzly 700

grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: ppawełq » czw 08 paź, 2015

Mam problem w yamaha grizzly 700.Podczas ostrej i szybkiej jazdy po wertepach i błotach zaczęło mi ściągać kierownicę na lewo , ściąganie jest tak mocne że nie można utrzymać kierownicy prosto a Quad sam skręca w lewo , dopiero jak zatrzymam quada moge wyprostować kierownicę ale zaraz po ruszeniu z miejsca spowrotem ściąga w lewo. nie jestem mechanikiem i bardzo słąbo się znam na mechanice . czy ktoś miał taki przypadek i czy wie co się podziało?? proszę o podpowiedz. czy może to być przegub czy inny problem?

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: robertmuszka » czw 08 paź, 2015

w moim misu spowodowane było działaniem EPS, po pokreceniu drążkami i ustawieniu w miare jakotako przestało sciągać

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: DKfan » pt 09 paź, 2015

Nie mam doświadczenia z grizlly ale wiem co byłoby przyczyną w innych quadach. Trzeba podpiąć się kompem serwisowym i ustawić os symetrii pojazdu. Z jakiegoś powodu czujnik symetrii zmienił ustawienie i jest rozbieżny z ustawieniem kierownicy. Oczywiście może to nie być tylko sprawa softu ale też same wspomaganie może być uszkodzone. Należy zacząć od sprawdzenia zbieżności kół, następnie czy os symetrii w ECU jest ustawiona zgodnie z ustawieniem kierownicy, jeżeli nie pomoże to aktualizacja oprogramowania a jak również to zawiedzie to wspomaganie do naprawy.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ppawełq
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 paź, 2015
Quad:: yamaha grizzly 700

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: ppawełq » pt 09 paź, 2015

dzięki za zainteresowanie moim tematem . Nie wiem czy dobrze opisałem ten problem ale nie chodzi mi tu o takie zwykłe ściąganie , po prostu tak blokuje kierownicę w lewą stronę że nie da rady jechac szybciej niz 5 km/h bo zaliczam najbliższe ogrodzenie po lewej stronie i podczas tej wolnej jazdy nie da rady skręcić kołami żeby wyprostować quada ,trzeba się zatrzymać żeby szarpnać kierownicą i wyprostować koła, przejechanie 30 metrów wiąże się z wysiłkiem porównanym do kopania dołka przez cały dzień. Czy zepsuty eps mógłby powodawać takie objawy??

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: robertmuszka » pt 09 paź, 2015

Czy masz eps w misku?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: oolsztyniak » pt 09 paź, 2015

Skoro pyta
ppawełq pisze:Czy zepsuty eps mógłby powodawać takie objawy??
To pewnie tak.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ppawełq
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 paź, 2015
Quad:: yamaha grizzly 700

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: ppawełq » pt 09 paź, 2015

tak mam eps

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: robertmuszka » pt 09 paź, 2015

Myśle że najprościej odpiac eps i sprawdzić czy nadal jest problem.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: DKfan » pt 09 paź, 2015

Wysoce prawdopodobne ze to EPS, były takie przypadki związane z przedostaniem się wody przez odpowietrzenia. Po odpaleniu EPS się włącza dostaje sygnał z czujnika prędkości i się zawiesza w jednej pozycji. Ale najpierw sprawdź tak jak radzi Robert odepnij wtyczkę i przejdź się bez. Będziesz wiedział czy to EPS.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ppawełq
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 paź, 2015
Quad:: yamaha grizzly 700

Re: grizzly 700 ściaga w lewo podczas jazdy

Post autor: ppawełq » śr 21 paź, 2015

witam. problem ze ściąganiem rozwiązany. miałem nosa , to prawy przegub zewnetrzny tak blokował kierownicę ze ściagało w lewo. maszyna naprawiona mozna dalej bawić sie w błotku. dzieki za zainteresowanie moim tematem. pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”