Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami pozostałych marek...
ODPOWIEDZ
mwrc
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 lip, 2016
Quad:: cpi power xt50

Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość

Post autor: mwrc » ndz 03 lip, 2016

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem quada Cpi power xt50 oraz nowym forumowiczem i mam kilka pytań.

Quad Cpi Power xt 50
Silnik 50cc 2T
Automat

Pierwsze moje pytanie dotyczy olejów, jaki olej wlać do silnika 10w40/15w40 czy coś innego i ile tego oleju wejdzie? W Skuterze Romet 4T używam 10w40 0,7L

Drugie pytanie dotyczy oleju przekładni (quad to automat) jaki olej do przekładni i ile go wlać?

Trzecie i najbardziej meczące mnie pytanie dotyczy jego prędkości, wczoraj maksymalnie jechałem nim 32-33km/h a wymieniłem w nim sprzęgło na nowe oraz moduł na odblokowany od skutera 2t oraz wykręciłem śrubę z manetki gazu i czyściłem gaźnik.

Więc czy coś jest uszkodzone że tak wolno jedzie czy porostu quady 50cc są takie wolne? Bo nie chcę żeby na mnie trąbili że za wolno jadę bo czasem lubię wyskoczyć poza miasto na przejażdżkę :)

W porównaniu skuter Romet 727 4t waga 82kg + moja wyciąga około 65km/h po wymianie modułu na odblokowany oraz wykręceniu śrubki w gaźniku natomiast quad o wadze 158kg + moja waga wyciąga maksymalnie 32/33km/h i tak jak wspomniałem wymieniłem sprzęgło,moduł na odblokowany, wyczyściłem gaźnik i wykręciłem śrubę z manetki gazu.

Zastanawiam też się nad wymianą cylindra i tłoka na większy ( widziałem w internecie że ktoś miał quada tej samej firmy z cylindrem i tłokiem 70cc ) więc chciał bym wymienić 50cc na coś większego tylko do quada 2t nie wiem jak dobrać tłok i cylinder, ze skuterem 4t było mi łatwiej dobrać tłok i cylinder choć i tak jeszcze nie zamontowane to skuter wyciąga około 65km.

Dodam też że nie zamierzam nim szaleć bo mam swoje lata, tylko normalnie jeździć do pracy, sklepu czy na wycieczkę.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam mwrc.

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość

Post autor: Ori_2 » ndz 03 lip, 2016

do silnika 10w40, przekładnia to pasek i wariator, tam nie ma oleju jest sucho, z mocą nie kombinuj, nie bedzie lepiej

mwrc
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 lip, 2016
Quad:: cpi power xt50

Re: Cpi power xt50 pytanie o olej i prędkość

Post autor: mwrc » pn 04 lip, 2016

Ori_2 pisze:do silnika 10w40
Dzięki wleje 10w40 do silnika, a ile go tam wejdzie?
Bo do skutera wchodzi mi 0,7L
Ori_2 pisze:przekładnia to pasek i wariator, tam nie ma oleju jest sucho
Miałem na myśli skrzynie biegów, jaki olej i ile go wejdzie?
Ori_2 pisze:z mocą nie kombinuj, nie bedzie lepiej
To co on będzie taki wolny i nie pójdzie więcej niż 35km/h?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe marki”