Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Wyprawy te bardzo dalekie - zagraniczne, jak i te bliższe po Polsce...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miłosz
Posty: 69
Rejestracja: czw 08 sty, 2015
Quad:: 2001 Kawasaki KLF 220 / 2003 Arctic Cat 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Imię: Miłosz

Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Miłosz » pn 26 sty, 2015

Nie do konca jestem pewny czy to dobry dzial, ale zaryzykuje :)

Planujemy wstepnie na lipiec lub sierpien 2 tygodniowy rodzinny wyjazd z quadami do Rumunii. Z racji ilosci i wieku dzieci, nie jestem sobie w stanie pozwolic na typowa expedycje, ani na quadach ani samochodem terenowym, pojedziemy osobowkami lub camperami z laweta lub lawetami o niskich lub zadnych mozliwosciach terenowych.

Chcielibysmy w tym czasie zobaczyc jak najwiecej ciekawych miejsc, bardziej chodzi o nature i zabytki czy szczegolnie zwiazane z Rumunia ciekawostki niz miasta jako takie. Bardzo mile widziany dostep do wody. Interesuja nas kilkugodzinne eskapady w gory na quadach jak i wedrowki piesze. Najprawdopdobniej będę chcial znalezc kilka baz wypadowych dostepnych drogami asfaltowymi lub szutrowymi dobrej jakosci z ktorych będzie można w prosty sposob wyruszyc na jednodniowe wyjazdy na quadach lub wedrowki piesze.

Wiadomo, ze w ten sposob nie zwiedze calego kraju, zadowole się kilkoma rodzynkami. Wiadmo, ze kto szuka nie bladzi i szukam, ale być może ktoś jest mi w stanie polecic jakies sprawdzone miejscowki, podzielic się trackami ktorych fragmenty moglbym wykorzystac. będę bardzo wdzieczny za pomoc.

Kontakt albo tutaj, albo PW albo milosz@6.com.pl

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Zmora1966 » pn 26 sty, 2015

Miłosz, nie obiecuje ale znam źródło które może mi coś podrzuci :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Pingwin Legnica » pn 26 sty, 2015

np:
wesoły cmentarz - północna Rumunia
bukowina - polska "enklawa" również północna część
zamek drakuli - bardziej na południe

Rumunia to piękny kraj, wspaniali mieszkają tam ludzie. Polecam ten kraj choć terenowo jak trafisz na słabą pogodę w górach będzie Ci ciężko. Jak będzie lać to masakra :(

Rumuni to nie cygani jak się potocznie uważa. Są tacy jak my, możę trochę niżsi ale bardzo uprzejmi i życzliwi.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: miro12a » pn 26 sty, 2015

Najbardziej widokową i uważaną , po drodze Troli w Norwegii, za najładniejszą trasę w Europie. Dla quadów polecam okolice Transalpiny.

Awatar użytkownika
Miłosz
Posty: 69
Rejestracja: czw 08 sty, 2015
Quad:: 2001 Kawasaki KLF 220 / 2003 Arctic Cat 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Imię: Miłosz

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Miłosz » wt 27 sty, 2015

Dzieki chlopaki.

Transalpina jest ponoc w duzej mierze wyasfaltowana, zakladam, nie wiem czy slusznie, ze przejade po calosci samochodami.

Wesoly cmentarz oraz zamek drakuli mam oczywiscie na liscie punktow obowiazkowych, o "Bukowinie" nie wiem natomiast poki co nic.

Rumunow od Cyganow dobrze rozrozniam i niejdnego w zyciu juz w tym wzgledzie musialem wyprostowac.

Moja wizja wyglada troche tak. Jedziemy grupa samochodami w jakies ciekawe miejsce, zwiedzamy, ogladamy rzeczy dostepne bez uprawiania offroadu, znajdujemy fajna miejscowke. Na kolejny dzien czesc grupy odpoczywa i kapie sie w pobliskim jeziorku a druga czesc rusza na 8 godzinna wyprawe quadami w gory ogladac widoki ewentualnie zwiedzac cos co nie jest dostepne osobowka czy zwyczajnie powalczyc z ciezko przejezdnym terenem. Kolejny dzien to na przyklad wspolna wycieczka piesza gorskim szlakiem, potem w samochody i kolejne miejsce. Przy odrobinie szczescia bede mial na to nawet ponad 2 tygodnie i chcialbym sie jak najlepiej przygotowac.

W szczegolnosci przydatne byly by mi szczegolowe dane, czyli konkretne przykladowe miejsca: konkretna kwatera, pensjonat, camping czy kawalek trawnika ktory juz ktos przetestowal. Najlepiej taki gdzie dojade bez uprawiania offroadu samochodem, gdzie czesc grupy wypocznie, ciekawy teren na miejscu, moze rzeka lub jezioro czy inne atrakcje dla dzieciakow ale za razem aby z tego hipotetycznego miejsca dalo sie bez nabijania kilometrow asfaltami pojechac w gory na quadach, zeby bylo jak najblizej do ciekawych widokowo miejsc tak abym mogl poprowadzic wycieczke kilku quadow w jeden dzien i na wieczor wrocic do bazy.

Chetnie przyjme kazda taka informacje o odwiedzonym i przetestowanym a nawet tylko zaslyszanym od innych tego typu miejcu.

Bardzo ucieszylbym sie tez z trackow, nie chce po nich szalec, sprzedawac czy publikowac, ale byc moze ich fragmenty ulatwily by mi oragnizacje quadowych wypadow.

Nie do konca wiem na ile moja wizja takiego wyjazdu jest realna, w sensie na ile wyjazd pokryje sie z tym co szumi w mojej glowie, ale jestesmy juz mozna powiedziec zdecydowani, ze jedziemy. Na podstawie tego co uda mi sie w najblizszych miesiacach przygotowac zdecydujemy czym i w jakiej dokladnie formie jedziemy.

Wiem, ze to nie to co typowa quadowa ekspedycja, na takowa pisze sie rowniez niezaleznie od powyzszego.

Slawek licze na Ciebie :)

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Pingwin Legnica » wt 27 sty, 2015

Poszukam Ci miejscówki na bazę quadową gdzie większośc quadów trafia z Polski. Bezpieczny pensionat i bardzo ciekawa okolica.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: miro12a » śr 28 sty, 2015

miro12a pisze:Najbardziej widokową i uważaną , po drodze Troli w Norwegii, za najładniejszą trasę w Europie. Dla quadów polecam okolice Transalpiny.
Coś mi zjadło pierwsze zdanie. Chodziło mi o Transfolgarską. Owszem sama Transalpina jest wyasfaltowana ale przy niej jest mnóstwo tras na quada jak i samych pensjonatów. Wybór jest duży.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Zmora1966 » śr 28 sty, 2015

ja jadę na objazd Rumuni w sierpniu ale niestety bez quada....
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Miłosz
Posty: 69
Rejestracja: czw 08 sty, 2015
Quad:: 2001 Kawasaki KLF 220 / 2003 Arctic Cat 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Imię: Miłosz

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Miłosz » czw 29 sty, 2015

Pingwin Legnica pisze:Poszukam Ci miejscówki na bazę quadową gdzie większośc quadów trafia z Polski. Bezpieczny pensionat i bardzo ciekawa okolica.
Bede zobowiazany.

Awatar użytkownika
Czoper
Posty: 696
Rejestracja: wt 02 gru, 2014
Quad:: can am outlander XTP 1000
Imię: Piotr

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Czoper » czw 29 sty, 2015

Sławek zazdroszczę ci byłem dwa lata temu w Rumuni bardzo ale to bardzo mi się podobało !
Wolność każdego Człowieka jest wartością nadrzędną......
<www.atvmoto.pl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy quadowe”