Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Wyprawy te bardzo dalekie - zagraniczne, jak i te bliższe po Polsce...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Zmora1966 » wt 01 wrz, 2015

Ikar pisze:To jeeee Honda ona sie nie wywraca :))
taaaak..jakoś ja mam inne ujęcie z Hondą :)

robertmuszka pisze:Kurcze było jak było, quadowanie to ryzyko, a najważniejsze, to gdyby coś to spier... ulatniać sie z quada i to w nie tą stronę co maszyna poleci.
No właśnie - doktoryzowanie się jest piękną sprawą ... a życie nieraz płata figle :)

A wracając do filmu Miłosza.

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki. Fil plus opis oddaje wszystko co mogło wzbudzić moje zainteresowanie i utwierdzić mnie w decyzji że tam jadę :)

Super, Miłosz.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Miłosz
Posty: 69
Rejestracja: czw 08 sty, 2015
Quad:: 2001 Kawasaki KLF 220 / 2003 Arctic Cat 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Imię: Miłosz

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Miłosz » wt 01 wrz, 2015

Dziewczyny radzily sobie swietnie a gdzie byly obawy tam byly gruntownie asekurowane lub wychodzily pod gore lub schodzily w dol z buta. Obydwie maja za soba 3 krotny wielodniowy trening w Naturaparku w Bieszczadach i wiele innych. Ujecie 8:43 to akurat male nieporozumienie miedzy rajderka a asekurujacymi, dlatego wlasnie wstawilem do filmu. Ciezkich podjazdow i zjazdow wymagajacych asekuracji lub wrecz spuszczania quada w dol bylo przez ten tydzien wiele wiele godzin. Niewiele z tego nagrano a jeszcze mniej znajduje sie w filmie. To sa krotkie wybrane fragmenty ktore uznalem za ciekawe.

Quad o ktorym mowa to jak zauazyl Jacek nie Rincon a Rancher, maly, lekki, twardy jak beton, maly przeswit, niskie siedzenie i nisko umiejscowiony srodek ciezkosci. Ma tylko dwie zalety, nie psuje sie i jest bardzo bezpieczny jak chodzi o wszelkie wywrotki. Pomimo , ze jest waski bierze kazdy trawers na siedzaco gdzie inni balansuja juz stojac z jednej strony a quad prubuje sie niebezpiecznie wychylac. Zrobienie rolki na podjezdzie jest tym quadem rowniez trudniejsze niz innymi ktorymi jezdzilem. Zabijaja go natomiast koleiny.

Co do komentarza Jacka, moja zona jezdzi na czerwonym Grizzly 660, dziala w nim 4x4, blokada dyfra jak wszystko inne. Czesta asekuracja to troska o malzonke, problemow technicznych nie bylo z nim zupelnie zadnych i radzil sobie podobnie jak rajderka doskonale.

W nagraniu wystepuje rowniez drugi grizzlak tyle ze camo a nie czerwony, jest to konkretnie Grizzly 700 z ktorym przez caly wyjazd byly rozne problemy, miedzy innymi od drugiego dnia nie zalaczal sie mu naped 4x4.

Ostatnie ujecia to kilkukilometrowy zjazd ktory nas przerastal po calosci, byl to koniec ostatniej wyprawy ostatniego dnia i dobre 20% zjazdu nie odwazylismy sie zjezdzac nawet z asekuracja tylko mozolnie opuszczalismy quady kawalek po kawalku. To ze silniki sa zgaszone wynika tylko i wylacznie z tego, ze nie chcialo nam sie ich zapalac. Spuszczalismy we dwoje lub nawet czworo jednego quada 10m nizej na kawalek pewnego gruntu i podchodzilismy spowrotem po kolejnego. Jeden z fragmentow akurat wcale nie najtrudniejszy kolezanki sfilmowaly.

Ogolnie w tamtym rejonie (a Rumunia jest wielka gory sa wszedzie i mysle, ze moga sie bardzo roznic) jest taka tendencja , ze gory sa mega strome i bardzo ciezkie do wyjechania gdziekolwiek w granicy lasu czyli u podnoza. Im wyzej tym robi sie latwiej i bardziej plasko. Najlatwiejsze jest jezdzenie widokowe plaskimi poloninami na 2000m, ale najpierw trzeba sie tam dostac a na koniec zjechac :)

Bardziej myslalem, ze bedziecie krzyczec o ujecia bez kaskow, bo ten temat przesladowal nas caly wyjazd. Przyklad: stromy podjazd po kamieniach i nie widac co dzieje sie na gorze. Podjezdzam a za mna w kolejce stoi Ewa. Ciagne do gory osiagam szczyt ale podjazd wydaje mi sie za trudny dla dziewczyn, daje wiec cynk zonie, ze moze wychodzic juz z buta do gory. Kask natychmiast sciagam bo jest 30 stopni, jestem zmeczony bardziej od asekuracji i chodzenia tam i spowrotem pod gore niz sama jazda, wiec odruchowo zostawiam kask na swoim quadzie. Schodze te czasem 20 ale czasem i 200 metrow podjazdu niemal zjezdzajac na tylku mijajac w polowie Ewe ktora idzie ze swoim kaskiem w rece na gore. Siadam na jej quada i nie mam kasku, podjazd jest niebezpieczny ale nikt nie jest w stanie mnie zmusic zebym wyszedl cala ta gore spowrotem. Moze brzmi to mega smiesznie ale podobna sytuacja zdarzala sie mi i nie tylko mi wielokrotnie i ku trwodze akurat kilkukrotnie ujete jest to na filmie choc zwrocilem na to uwage dopiero teraz. Tlumacze sie wiec uprzedzajac wrogie komentarze :)

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: robertmuszka » wt 01 wrz, 2015

Robson, kurcze nie o to mi chodziło, znowu skrót poszedł. Chodzi mi zę jesteś spod Golubia jeśli dobrze kojarzę i też masz troche górek.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Robsson » wt 01 wrz, 2015

Znowu skrót poszedł?
Jeszcze jakiś będzie?
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Zmora1966 » wt 01 wrz, 2015

Robert i Robson...wy chyba pijecie że nie mozecie się zrozumieć :)

Przecież Robert pyta tylko Ciebie czy jesteś z Gołubnia - gdzie by to nie było :)
ale jak mniemam to blisko Roberta i stad to zainteresowanie (do wspolnych jazd)

Miłosz,

super :) aleś się rozpisał..

Co do ubiorów, ochraniaczy, kasków...to Wasza sprawa... i tyle.
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: robertmuszka » wt 01 wrz, 2015

MIłosz, wyprawa super, teren zaje...y, film prawie długometrażowy fajnie sie ogląda.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: DKfan » wt 01 wrz, 2015

Miłosz pisze: Co do komentarza Jacka, moja zona jezdzi na czerwonym Grizzly 660, dziala w nim 4x4, blokada dyfra jak wszystko inne. Czesta asekuracja to troska o malzonke, problemow technicznych nie bylo z nim zupelnie zadnych i radzil sobie podobnie jak rajderka doskonale.

W nagraniu wystepuje rowniez drugi grizzlak tyle ze camo a nie czerwony, jest to konkretnie Grizzly 700 z ktorym przez caly wyjazd byly rozne problemy, miedzy innymi od drugiego dnia nie zalaczal sie mu naped 4x4.
To prawda w G700 nie działa napęd na przód, przerąbane w takim terenie, współczuję. Musieliście się nieźle napocić.
Miłosz pisze: Ostatnie ujecia to kilkukilometrowy zjazd ktory nas przerastal po calosci, byl to koniec ostatniej wyprawy ostatniego dnia i dobre 20% zjazdu nie odwazylismy sie zjezdzac nawet z asekuracja tylko mozolnie opuszczalismy quady kawalek po kawalku. To ze silniki sa zgaszone wynika tylko i wylacznie z tego, ze nie chcialo nam sie ich zapalac. Spuszczalismy we dwoje lub nawet czworo jednego quada 10m nizej na kawalek pewnego gruntu i podchodzilismy spowrotem po kolejnego. Jeden z fragmentow akurat wcale nie najtrudniejszy kolezanki sfilmowaly.
Mieliśmy taki zjazd z gigantycznym żlebem między kołami na Ukrainie, około kilometra długości, cała ekipa zjechała na kołach ale ja się spociłem ze strachu bo niestety było widać z jakiej wysokości zjeżdżamy i odezwał mi się lęk wysokości.
Miłosz pisze: Bardziej myslalem, ze bedziecie krzyczec o ujecia bez kaskow,...... Tlumacze sie wiec uprzedzajac wrogie komentarze :)
W sumie to jak napisał Sławek, Wasza sprawa, nie promujecie tego na YT czy w innym miejscu które może ściągnać nieprzychylne komentarze albo wpływać źle na młodych adeptów. Tak bywa gdy jest się zmęczonym, chociaż wiesz jak bywa czasem w najgłupszej sytuacji dochodzi to wypadku, w zdawaloby sie banalnej sytuacji. Ja niegdy nie rozstaje się ze zbroją w takich warunkach i z kaskiem również zazwyczaj nie. Ale to kwestia wyrobionych nawyków.
Tutaj nie ma wrogich komantarzy, co najwyżej zazdrość tych którym nie dane było pojechjać.
Ostatnio zmieniony wt 01 wrz, 2015 przez DKfan, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Robsson » wt 01 wrz, 2015

Zmora1966 pisze:Robert i Robson...wy chyba pijecie że nie mozecie się zrozumieć :)
Chiiiba nie Sławku. ;)
Poczekam z przemyśleniami na chwilę gdy Roberto zechce swe skróty troszkę rozwinąć i napisze o co w końcu kaman. Ja chyba wiem już ale lepiej to wiedzieć na 100%.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Cj_cezar
Posty: 311
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: CF Moto 550, Outlander 800
Imię: Cezary

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Cj_cezar » śr 02 wrz, 2015

Miłosz zmontował wszystko co było nagrane.
Jacek - ja mam podobne odczucia z moimi filmami i też już nie chcę publikować z rozgłosem na YT aby nie było złośliwości (są tacy co mają to we krwi).

Niestety dziewczyna na Hondzie wyleciała z quada na prostej drodze z koleiną. Nie udało się tego nagrać. Po prostu szarpnęło quadem, a ona wyleciała, na szczęście nic się nie stało.

Teraz jeszcze bardziej mi szkoda mi tego ostatniego dnia, że nie mogłem z Wami zostać.

Czy Misiek był w tartaku, skoro pchaliście za bumper?

Awatar użytkownika
Czoper
Posty: 696
Rejestracja: wt 02 gru, 2014
Quad:: can am outlander XTP 1000
Imię: Piotr

Re: Ciekawe bazy wypadowe w Rumuni

Post autor: Czoper » śr 02 wrz, 2015

Dyskusja jest zdrowa - emocje też nie ma co na siebie buczeć jest gorąco to się w gaciach jeździ i tyle (np. Robert w sandałach :D ) Nie jesteśmy kołem nauki jazdy na quadzie aby bać się pokazać filmu gdzie jedziesz w krótkich gaciach i bez kasku bo pot cię zalewa !!! Teraz mogę Miłosz polecić Ci interkomy pełny komfort na takich wyjazdach !! Wiedzieć co jest za górką lub za tobą ...... gdzie jest inny rider.... a tak na marginesie kobitki podziwiam ,że też im się chce babrać z Wami w te quady ! Moja żona była raz i nieopatrznie wziąłem ją aby było wolniej w koleiny i troszkę błota i było dwa w jednym pierwszy i ostatni raz !! O takich górach to nawet mowy nie ma !! :P
Wolność każdego Człowieka jest wartością nadrzędną......
<www.atvmoto.pl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy quadowe”