C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Robsson » wt 13 mar, 2018

Dyskusja na ten temat jest długa jak papier toaletowy.
Na "drugim" forum guru od rejestracji podawał , że dla homologacji na T3b - na taka rejestrowane sa obecnie u nas quady jest niby max 60 km (mogą być różne w traktorach np T3 - bez "b" i wtedy max prędkośc jest 30 km/h i słyszałem (nadmieniam słyszałem ale min od niezależnego dużego dealera) że tak rejestrowane quady obecnie w PL ( na T3b) mają ogranicznik założony właśnie do 60 km/h.
Ale tez czytałem że w PL dopuszczalna prędkość ciągnika rolniczego (też traktor w rejestracji) to 30 km/h i koniec. Mimo że była próba przeforsowania aby ją zwiększyć do 60 - to resort się na to jednak niedawno nie zgodził. Bez sensu wiadomo bo nowoczesne ciągniki i 30 km/h jest taką sama patologią jak rejestrowanie i cudowanie u nas z quadami. Głęboki PRL
Ale to jest taka sama fikcja jak moc max 14KW w quadach rejestrowanych jako samochodowy inny. Każdy właściciel quada obojętnie czy samochodowego innego czy traktora za opłatą zdejmuje ograniczenie mocy lub prędkości.
Takie polskie piekiełko.
Tak czy owak za drobną opłatą i usunięciem ograniczenia prędkości będziesz mogła jeździć ile fabryka dała czyli w CF Moto ok 90 km/h tylko, że to nie będzie zgodne z prawem.....Ale co zrobić gdy prawo jest nieżyciowe :bezradny:
Tak naprawdę w PL chyba wszystkie zarejestrowane quady od 400/500 cm3 wzwyż są "niezgodne" z prawem ( chwilę po opuszczeniu salonu i zdjęciu blokad mocy lub prędkości). Niezależnie na co rejestrowane.
Nie przejmuj się tym.

Traktorzyści - proszę mnie poprawić jak źle coś napisałem o Waszych traktorach :myśli: .
V2.....sound of madness :twisted:

anulka82503
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 lut, 2018

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: anulka82503 » śr 14 mar, 2018

Dziękuję za odpowiedź. Stwierdzam, że same kłopoty z tym sprzętem. Kto by pomyślał...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”