C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: DKfan » pt 23 lut, 2018

Myślę że osłona podwozia dla początkującego to stracone pieniądze, mam w tej chwili 7go quada i w żadnym nie kupowałem dodatkowych osłon. Jeździmy nie turystycznie, raczej przeprawowo i owszem oryginalne plastikowe noszą ślady kontaktu z podłożem ale nie odpadają ani sie nie urywają. Zdecydowanie lepszy sposób na wydanie tych pieniędzy to grzane manetki+handbary+oświetlenie led. Taki pakiet podniesie bardzo komfort uzytkowania i bezpieczeństwo a nie będzie nawet kosztował 1000zł.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Robsson » pt 23 lut, 2018

Popieram przedmówcę.
Dobra podłoga to ważna rzecz i warta kasy. O ile jeździ się tak , że jest potrzebna.
Można pełno drogiego szpeju nawieszać podnoszącego masę i podrażającego zabawę. Tylko czy warto?
Miałem w CFce oryginał, lataliśmy po kamieniach, pieńkach i tak jak pisze Jacek - śladów sporo ale dawały radę.
Ja z podłogą bym poczekał na miejscu koleżanki i nabył gdy faktycznie okaże się potrzebna.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Robson102 » pt 23 lut, 2018

Nie wiedziałem, że w CF-ce są jakieś osłony fabryczne. Byłem przekonany, że tak jak w Canamie jest goły pod spodem.
Robert

anulka82503
Posty: 9
Rejestracja: czw 22 lut, 2018

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: anulka82503 » pt 23 lut, 2018

No to powiedzcie mi jeszcze jak z awaryjnością tego sprzętu. Pierwszy przegląd ma być po 100 km, potem przez 2 lata po każdych 400 km. Szczerze, to myślałam, że facet się pomylił, albo sobie jaja ze mnie robi :) Ze wsi gdzie quad będzie stał, mam 100 km w jedną stronę do serwisu. Zastanawiam się nad rezygnacją z gwarancji.....

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Robsson » pt 23 lut, 2018

Zrób chociaż pierwszy. Potem jak przez w sumie 500 km jak będzie wszystko ok to odpuść najwyzej. Ale chwile niech na gwarancji będzie.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: oolsztyniak » pt 23 lut, 2018

Ja tam jestem zwolennikiem zakupu podłogi a nawet jeśli nie na całość quada to chociaż na stopnie bo te lubią pękać przy kontakcie z kamieniami czy drzewem.
DKfan pisze: mam w tej chwili 7go quada i w żadnym nie kupowałem dodatkowych osłon. Jeździmy nie turystycznie, raczej przeprawowo i owszem oryginalne plastikowe noszą ślady kontaktu z podłożem ale nie odpadają ani sie nie urywają.
Masz jakieś niesamowite szczęście, ja złamałbym coś na pierwszym wyjeździe.
Jak miałem 500tke to prawie co każdy wyjazd pęknięty stopień, już później nawet spawać mi się ich nie chciało .
anulka82503 pisze:No to powiedzcie mi jeszcze jak z awaryjnością tego sprzętu. Pierwszy przegląd ma być po 100 km, potem przez 2 lata po każdych 400 km. Szczerze, to myślałam, że facet się pomylił, albo sobie jaja ze mnie robi :) Ze wsi gdzie quad będzie stał, mam 100 km w jedną stronę do serwisu. Zastanawiam się nad rezygnacją z gwarancji.....
Na forum była jedna 550tka Cezara i pochlebnych opinii o niej brak.
Przeglądy to porażka CF moto i wyciąganie kasy od naiwnych kupujących. I tak dobrze, że powiedzieli o tym przed zakupem a nie po przy wydawaniu książki gwarancyjnej.
Jednego dnia potrafimy z chłopakami zrobić 300 km więc co drugi wyjazd serwis albo utrata gwarancji po miesiącu. Dla mnie to bezsens. Ale bym chyba nie rezygnował z jej utraty. Bynajmniej nie do pierwszego 1000 km bo co miałby się popsuć już by się zepsuło.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: DKfan » pt 23 lut, 2018

Przez te kilkadziesiąt tysiecy km miałem tylko raz przypadek kiedy kołek na Ukrainie wywalił mi dziurę w podstopniu Outlandera i od tego czasu zacząłem się zastanawiać nad osłona stopni ale dotąd nie miałem czasu żeby to ogarnąć.
Jednak w takich przypadkach gdy ktoś się pyta czy kupić czy nie staram się wczuć w tą osobę, pomyśleć jak będzie jezdziła i z całym szacunkiem ale pani która o to pyta nie będzie jezdziła w taki sposób jak ja czy też większość z nas jeszcze przez długi czas. Wtedy też bedzie sie mogła zastanowić czy to jej w ogóle potrzebne.
Tak ajk wspomniałem jest sporo rzeczy bardziej przydatnych na poczatku przygody z quadem niż osłony metalowe.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Ranid » pt 23 lut, 2018

anulka82503 pisze:No to powiedzcie mi jeszcze jak z awaryjnością tego sprzętu. Pierwszy przegląd ma być po 100 km, potem przez 2 lata po każdych 400 km. Szczerze, to myślałam, że facet się pomylił, albo sobie jaja ze mnie robi :) Ze wsi gdzie quad będzie stał, mam 100 km w jedną stronę do serwisu. Zastanawiam się nad rezygnacją z gwarancji.....
Mój CF 500 ma już 4 lata i jest OK.Pierwszy przegląd zrobiłem [450 zł] i na następne nie pojechałem.Do 2 tyś oleje wymieniałem co 500km bo silnik kręci się na dużych obrotach 4-5tyś przeważnie zależy od stylu jazdy i kilometry nie lecą tak jak w aucie i dla tego na początku trzeba często wymieniać,teraz wymieniam co 1000.

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: Robson102 » pt 23 lut, 2018

DKfan pisze: Tak ajk wspomniałem jest sporo rzeczy bardziej przydatnych na poczatku przygody z quadem niż osłony metalowe.
Najlepiej byłoby mieć wszystko.
Podłoga to nie jest zbędny gadżet, ale to jest moje zdanie.
Robert

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: C FORCE 550 EFI EPS / TERRALANDER 500

Post autor: oolsztyniak » sob 24 lut, 2018

Ale chyba też na początku poszedłbym w leda i grzane manetki.
Ja podłogę w oucie założyłem przed Rumunią no i tam się przydała (głównie z powodu kamieni) . W cf miałem od początku i patrząc po tym jak wyglądała moim zdaniem była potrzebna
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”