brak napedu 4x4 w kvf650

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kawasaki
Jarzyn
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016
Quad:: kvf 650
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Grabin

brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Jarzyn » pt 02 wrz, 2016

czesc mam na imie grzesiek posiadam kvf 650 z 2003r. jakis czas migaly mi kontrolki na przemian 2wd i 4 wd ale napedy dzialaly a kilka dni temu przestaly dzialac w terenie i koniec, kontrolka swieci tylko 2wd i nie da sie przelaczyc przyciskiem na 4wd. nie wiem czy ten actuator z przody przy napedzie poszedl?czy moze ten co jest przy pasie napedowym cos czytalem na forum o tym i nie wiem co robic .jak by ktos mogl napisac co zrobic albo dac namiar na siebie nr.tel.czy cos jak by co moj nr. 696073462, prosze o pomoc

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: jarecki13 » pt 02 wrz, 2016

poszedł ten od 4x4 można go przerobić na manuala tylko musisz poszukać na innym forum atv jak to zrobić , ewentualnie kup nowy ale cena nie zachęca ;)

Jarzyn
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016
Quad:: kvf 650
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Grabin

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Jarzyn » ndz 04 wrz, 2016

dzieki za info sprobuje poszukac na forum. ale tez cos czytalem ze moze byc wina czujnika predkosci,jakiejs kostki pod siedzeniem no i tego actuatora przy pasku ,masakra

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: jarecki13 » ndz 04 wrz, 2016

ten od paska nie ma nic wspólnego , ewentualnie będą się świecić na przemian kontrolki , ale po przełączeniu napędu na 4x4 i tak się przełączy, co do czujnika prędkości to ma on wpływ na to musisz zobaczyć na dole po prawej stronie quada czy ci się nie ułamał jest on dokładnie z tyłu obudowy cvt , co do kostki to mało prawdopodobne ,ale możesz ja sprawdzić , ja obstawiam actuator od napędów , tylko niech ci nie przyjdzie ochota na podmiankę actuatorów -sa one różne i maja inny zakres pracy . osobiście zrobił bym sobie manualne przełączanie , poszukaj na forach amerykańskich lub na atv polska

Jarzyn
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016
Quad:: kvf 650
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Grabin

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Jarzyn » pn 05 wrz, 2016

No wlasnie co do kontrolek to migaly nna przemian mi jakis czas dosc dlugo ale tak jak napisales naped y dzialaly az sie skonczyl calkiem i kontrolki przestaly tez migac i juz nie da sie przelaczyc. Zerkne dzisiaj na ten czujnik najwyzej przejade sie i zobacze czy pokazuje predkosc, zerkne tez na te kostki. A w ostatecznosci zamowie jakis uzywany bo nie moglem znalezc nic na forcach o tym manualnym przelaczaniu. Czytalem tez ze mozna sprawfdziuc na krotko czy dziala actuator ale z eletryka jestem troche na bakier i za bardzo nie wiem jak to ugryzc ktory kabel gdzie podlaczyc czy do aku?czy jak

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: jarecki13 » pn 05 wrz, 2016

nie kupuj używki bo to nie ma sensu , kupisz i zaraz ci siądzie - jest tam potencjometr który ma jakąś tam liczbę cykli więc nigdy nie będziesz wiedział ile ci ich zostało , najlepsze wyjście to przerobić na manuala,lub kupić nowy

Jarzyn
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016
Quad:: kvf 650
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Grabin

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Jarzyn » pn 05 wrz, 2016

wlasnie czytalem na forum atv ,tez tam prowadziles dyskusje na ten temat o tych kostkach i braku pradu do actuatora itd. Wlasnie pisal tam cos gosc ze przerobil na manual sterowanie elektryczne ale pominiecie potencjometru ,w ogole tego nie czaje i raczej sam nie ogarne z tym sterowaniem. nie wiem chyba musial podpiac + i - pod ten silniczek w actuatorze zeby sie obracal i tyle i pstryknac np na sec lub 2 sekundy zeby obrocil sie o 180 stopni tak zeby zapiac naped:)

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: jarecki13 » pn 05 wrz, 2016

poszukaj na amerykańskich forach jak się robi to na zasadzie linki i manetki i będziesz miał typowo mechanicznie jak w suzuki eiger , zero problemów i bez zbędnej elektryki , niestety te actuatory kawasaki nie wyszły , kosztują dużo i często siadają

Awatar użytkownika
Paulus71
Posty: 402
Rejestracja: śr 04 lip, 2007
Quad:: Renia 1000 XXC
Imię: Paweł
Lokalizacja: wawka

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Paulus71 » pn 05 wrz, 2016

mods in progress :-)

Jarzyn
Posty: 10
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016
Quad:: kvf 650
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Grabin

Re: brak napedu 4x4 w kvf650

Post autor: Jarzyn » wt 06 wrz, 2016

zaje***** te linki dzieki wiel;kie ale ten nowy troche kosztuje:), nie wiem czy sam ogarne taki reczny zeby zrobic samemu:)ale pomysl mega i koniec problemow:). dzieki jeszcze raz wielkie i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”