Brak iskry mxu 500 --- część 2

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Brak iskry mxu 500 --- część 2

Post autor: andrzejandrzej » pn 21 sie, 2017

Witam wszyskich :) po zlokalizowaniu i zlutowaniu uszkodzonych przewodów od impulsatora pokazała sie iskra:):) (wielka radość):):):).....wiec postanowiełem sie przejechac i już problem po przejechaniu około 1 km quad zaczał przerywać i zgasł ...-brak iskry (????)... zatoczyłem go do domu zmieniłem cewke na orginalna która była -jest iskra ,quad zapalił ,pochodził troche w garazu na wolnych ,wiec poszłem troche go przegazować:) 3-4 razy manetką quad zareagował prawidłowo i zgasł ponownie ,i znowu brak iskry ---- nie wiem o co kaman:(

-jest plus na cewce
-wychodzi sygnał z impulsatora i omy też pokazuje
-sygnał dochodzi do modułu


możę ktoś coć poradzi:) pozdrawim

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Brak iskry mxu 500 --- część 2

Post autor: Visitor1230 » pt 25 sie, 2017

Blad moze byc sporadyczny. Czyli raz jest raz nie ma. Sprawdzalbym po kolei kable po zaniku iskry. Moze sam modul. Maze kabel do fajki. Albo sama fajka czy swieca.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Brak iskry mxu 500 --- część 2

Post autor: jarecki13 » pt 25 sie, 2017

Sprawdź moduł czy wychodzi impuls na cewkę jeśli nie to na 90% moduł , ewentualnie masz gdzieś kable walnięte lub sam impulsator musisz sprawdzić , co do impulsu to musi być taki jak książka serwisowa podaje , dlatego proponuje załatwić sobie serwis manuala do mxu i sprawdzić cały ten układ zgodnie z książką serwisową bo to rze ci podaje na impulsatorze jakąś rezystancje to nie znaczy ,ze jest ona prawidłowa , u mnie była np 400 a powinna być między 190-220 , do tego ważny jest impuls jaki wychodzi bo on odpowiada za cały zapłon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”