brak iskry Honda Fourtrax TRX300FW

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
alktro
Posty: 7
Rejestracja: ndz 11 gru, 2011
Quad:: Honda Fourtrax TRX 4x4 FW
Imię: błazej
Lokalizacja: Nowe Nad Wisłą

brak iskry Honda Fourtrax TRX300FW

Post autor: alktro » czw 30 sie, 2012

witam po 2 tygodniowej przerwie w qładzie padła mi bateria odpaliłem kopniakiem i przejechałem sie jakie 20 km i padł mi na drodze nie miałem iskry sprawdziłem jak kolega mi doradził przycisk w rączce ale wszystko spoko a nadal nie mam iskry koledzy czy to maze być moduł zapłonu daradzcie mi i jak to sprawdzic i gdzie kupic pozdrawiam :I love ARCTIC-CAT:

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 457
Rejestracja: czw 05 sty, 2012
Quad:: Rincon 680
Imię: janek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: brak iskry Honda Fourtrax TRX300FW

Post autor: Janek » sob 01 wrz, 2012

Przede wszystkim zmień świece i szukaj przyczyny braku iskry od świecy w kierunku modułu , po drodze masz cewkę sprawdż czy wszystko tam ok itd.
http://www.trans-squad-team.pl
kontakt: ustawka@trans-squad-team.pl

norek007
Posty: 18
Rejestracja: pn 14 sty, 2013

Re: brak iskry Honda Fourtrax TRX300FW

Post autor: norek007 » ndz 26 lis, 2017

panowie, ja również mam problem z brakiem iskry z tym ze u mnie wcześniej quad zapalał ale tylko na pycha,potem już nawet na pycha nie chciał zapalić, sprawdzałem wszystko po kolei no i doszedłem do wniosku ze to moduł zapłonowy ponieważ delikatnie moduł się nadtopił w jednym miejscu i było widać ze spuchł kondensator wiec zamówiłem moduł zapłonowy podłączyłem a quad nadal nie chce zapalić. Zacząłem dalej sprawdzać no i okazało się ze żaden sygnał z magneta nie wychodzi podczas kręcenia rozrusznikiem, okazało się że to łożysko jednokierunkowe. Zamówiłem, złożyłem a quad dalej nie zapala, ale jest znaczna różnica w kręceniu bo normalnie jest ładna kompresja, ale iskra nadal się nie pojawia. :( Sprawdzałem oscyloskopem czy wychodzi sygnał z magneto i niby jakiś jest ale nie mam pojęcia jaki to powinien być dokładnie, czy dodatni czy ujemy, w każdym bądź razie na oscyloskopie widać jak by był dodatni lecz nie jest on duży. Dochodzi do modułu a dalej juz jest koniec. Dodam że zamówiony moduł jest dłużysz od tego poprzedniego nie mam pojęcia czy to taki jak powinien być czy po prostu inny producent ale zamawiałem do hondy trx 300 od 90 roku, bo rok tego quada to 90. Teraz moje pytania do was:
Jaki powinien być ten sygnał z magneta?
Macie jakiś schemat podłączenia tego modułu? (honda trx 300 90rok)
Jest jakiś sposób na sprawdzenie modułu w warsztatowych warunkach?
Jaka może być przyczyna braku iskry w moim przypadku?

Dodam że zasilanie do modułu dochodzi i okablowanie wszędzie jest wydaje mi się prawidłowe przejście, jeśli się nie pomyliłem z czymś.

Czekam na waszą pomoc. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”