allroad 300 - problem

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » czw 21 lut, 2013

Witam
Koledzy problem w dzisiejszym dniu. :(
W ostatnim okresie użytkowania, zwłaszcza przy odśnieżaniu podwórka i częstej zmiany biegów po krótkim czasie na włączonym biegu L (jazdy na biegu) świeci się czerwona kontrolka sygnalizując bieg wsteczny. Dodam ze na biegu H to nie występuje! Co za tym idzie? Bieg wsteczny ma blokadę i w jeździe do przodu przy włączonej kontrolce(czerwonej) maszyna nie może rozwinąć pełnej mocy i prędkości(gaśnie)! Domyślam się ze problem tkwi w odpowiednim ustawieniu „drążków” idących od lewarka do skrzyni biegów? Czy jest coś jeszcze, czy jestem w błędzie?

Następna historia:
W ciągu ostatniego miesiąca zauważyłem, iż późno rozłączą się napęd przedni. Najczęściej rozłącza się po chwili, po kilku zmianach biegu! Co jest przyczyną?

A w dzisiejszym dniu pojawił się następujący problem. Mając załączony napęd 4x4 działa w jedzie do przodu, a jadąc do tyłu brak – działa tylko tył! Co może być przyczyna takiej sytuacji?
Dodam ze quad nigdy nie był katowany, służy tylko do jazdy turystycznej i stoi cały czas w pomieszczeniu ogrzewanym. Awaria stała się przed samym wyjściem do pracy wiec nie mogłem już nigdzie zajrzeć.

Pomóżcie :cry:

Pozdrawiam

marekc
Posty: 9
Rejestracja: pn 17 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Marek
Lokalizacja: Wieluń

Re: allroad 300 - problem

Post autor: marekc » pt 22 lut, 2013

Witam.
Odnośnie pierwszego to problem prawdopodobnie jest z tymi kostkami "UP i DOWN". Kolega miał ten sam problem ale z tego co pamiętam odłączył je i było ok.

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » pt 22 lut, 2013

Wiem o tych kostkach ale "leczenie w taki sposób rany, pozostawia bliznę". Muszę w inny sposób rozwiązać przyczynę. Weekend przed nami więc sobota będzie spędzona w garażu :D

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » sob 23 lut, 2013

Drążki ustawione, poprawione! Kontrolka od biegu wstecznego nie świeci się włączając bieg L :D
Blokada biegu wstecznego - muszę doczytać jeszcze trochę! Podobno można usunąć ją nie tylko przez kostki "up" i "down"

Wymieniłem olej w przekładni z przodu. Ostania wymiana była 500km wstecz a znajdowały się w nim malutkie opiłki. Po godzinnej jedzie olej wymieniono jeszcze raz, mam nadzieje ze trochę się wypłukało.

Lecz w dalszym ciągu nie działa napęd z przodu na biegu wstecznym! Co jest przyczyną? Prawdopodobnie skończy się na rozebraniu przedniego napędu!!! Jakieś wskazówki koledzy

Awatar użytkownika
milu$
Moderator
Posty: 163
Rejestracja: czw 28 gru, 2006
Quad:: Przedrajdowy
Imię: Marek
Lokalizacja: legionowo

Re: allroad 300 - problem

Post autor: milu$ » sob 23 lut, 2013

a nie ma tam jakiegoś przycisku na kierownicy do dołączania napędu na wstecznym ?



Kiedyś polarisem 300 nie mogłem wyjechać z garażu tyłem bo przód się nie załączał, a quad z wypożyczalni :evil:
Przy oddawaniu zgłaszam że do tyłu nie ciągnie na 4 koła, pan się pyta czy ten przycisk żółty na kierowniku naduszałem :mrgreen:
Głupio się było przyznać że nie :mrgreen:

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » ndz 24 lut, 2013

haha - historia z życia wzięta :D zdarza się każdemu!

Wracając do tematu: na kierownicy jest tylko przełącznik rodzaju napędu 2x4 i 4x4. Odkręciłem obudowę, środek czysty i nic ciekawego tam nie widzę, więc temat pozostaję przy rozkręceniu przedniego napędu. Muszę doczytać i do dzieła!

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » ndz 03 mar, 2013

Po rozebraniu mostu widać prawdopodobną przyczynę. Standardowo koszyczek!
Załączniki
sprezynka1.JPG

tomuś
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 mar, 2013
Quad:: linhai 300 4x4
Imię: tomuś

Re: allroad 300 - problem

Post autor: tomuś » czw 14 mar, 2013

Mam pytanko i mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Mam linhaia 300 4x4 z 2007r. i coś przedni napęd mi szwankuje,to znaczy jak załącze 4x4 to niby idą wszystkie 4 koła ale często rozłanczają się w czasie jazdy i próbóją załączyć.Słychać mały zgrzyt w tedy. Niewiem co to może być. Wydaje mi się jak by napęd nie do końca wskoczył jak go włącze na kierownicy i wyskakiwał.
Liczę na jakąś pomoc bo tak nie da się jeździć ponieważ boję się że coć w środku urwe. Help!!!!!!

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » pt 15 mar, 2013

Jak dla mnie most do rozbiórki. Nic trudnego dla chcącego ;)

Jeżeli powstają zgrzyty w przednim moście, dalsza jazda posłuży tylko do większej awarii. Jak coś to pisz, ile wiem tyle pomogę :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 15 mar, 2013 przez loonger81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: allroad 300 - problem

Post autor: loonger81 » pt 15 mar, 2013

Most naprawiony :) Jak już pisałem przyczyną była urwana sprężynka koszyczka.
Założone dwie nowe. Koszyczek był w nienaruszonym stanie :) wymieniłem dodatkowo pierścień ustalający koszyczek i blaszkę dystansową - kolor czerwony (chyba tak mogę to nazwać, chodź nie znam prawidłowej nazwy). Była już ładnie wytarta :(
Usunąłem blokadę biegu wstecznego nie ruszając kostek "Up" i "Down". Tak proste ze aż śmieszne :shock:

Szczególne podziękowania dla Andrzeja :oklaski: Odpowiedział na wszystkie moje pytania odnośnie naprawy mostu (pierwsze koty za płoty)

Dziękuję Ci
Załączniki
P1000109.JPG
P1000096.JPG
P1000102.JPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”